FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow رو یداد ها arrow رویداد ها arrow روزای روشن خداحافظ، سرزمین من خداحافظ
روزای روشن خداحافظ، سرزمین من خداحافظ چاپ ارسال به دوست
نویسنده سعید عبدالمجید، روزنامه نگار ورزشی   
۱۰ مرداد ۱۳۹۴
saeed_abdolmajidتا همین چند سال پیش که نه وایبری بود و نه لاین تایم، صندلی تاکسی ها بهترین ماوا برای زدون رسوب دیکتاتوری در دل ها بود.
همان روزها که هنوز می شد حرف زد و حرف شنید، همان روزها که اگر طنز و جوکی هم دهان به دهان می چرخید، درمیان کوه درد و دل ها گم می شد تا خوش بین باشیم و بمانیم تا شاید روزی نزدیک،آتشفشان خشم مردم از ظلم و ستم دیکتاتور فوران کرده و به زیر بکشد چرخ استبداد را...
و چه رویای شیرینی بود این امید!!!
حالا اما تاکسی ها غرق در سکوت، اتوبوس و مترو پاتوق خواندن های مجازی و همه ی اپ های تکنولوژی مملو از جک و لطیفه و خزعبلات خود خر کن!!!
مردم ساده لوح غرق در خرافات مذهبی ابلهانه، دلخوش به وعده های کدخدایی نشسته اند که خود همان دزد چکمه پوش روستاست!! همان که با هر دروغ و ترفندش، بساط شادی ابلهان در خیابان می چیند و از دور می خندد به حماقتی که پایه ی دیکتاتوری اش را محکم می کند.
از آن بدتر اما، اپوزیسیون در خارج از کشور است، اپوزیسیونی که دلخوشی بود در همان سال های بدون اینترنت!! همان روزها که پنجره رو به خانه پدری غليان می کرد احساس آزادیخواهان ایران را! روزهایی که جنبش ما هستیم، نوری می نمود در تاریکی تا شاید دستان پرتوان ایرانی، فروبریزد کاخ استبداد را!!
اگرچه همان پنجره ی رو به خانه پدری یا پرچم فروشی سران جنبش ما هستیم نیز دکانی بود برای سوء استفاده از تپیدن قلب های در انتظار آزادی، اما هرچه بود همین خیمه شب بازی های مزورانه، زنده نگه می داشت امید و آرزو را. امیدی که حالا امیدی به زنده ماندنش نیست!!!
قرار نیست خودمان را گول بزنیم، قرار نیست با شعار سر در برف کرده و احساس امنیت برای خود بخریم، باید باور کنیم که باختیم، باختیم به مردم، باختیم به اپوزیسیون، باختیم به مزدوران به ظاهر مخالف که بار و توشه ای بس زرین چیدند از استبداد خمینی و ایادی اش!!!
به مردمی باختیم که خاتمی مزدور را سید فاطمی خواندند، احمدی نژاد را جسور و قدرتمند دانستنتد و پس از او دل خوش کردندبه کلیدی بنفش غافل از اینکه کلید دار خود همان است که قفل را یکجا دزدیده! همان که چهره ی منحوس جنایاتش در مسند شورای امنیت ملی را زیر نقابی از خنده و وعده، پنهان کرده و ادعای اصلاحات دارد!!!
باختیم به مزدوران نامدار و بعضا کم نشانی همچون ابراهیم نبوی، محسن سازگارا، علیرضا نوری زاده، معصومه علی نژاد قمی، کامبیز حسینی و ...
باختیم به شاهزاده ای که حتی لیاقت نگهداری از حرمت پدر و پدربزرگ خود را نداشت و ابهت آریامهر را به دریافت رانت از سردار سازندگى جمهوری اسلامی به حراج گذاشت!!
آری؛ در چنین فضایی آزادی و آزادیخواهی رنگ باخت تا بنشینیم در تراس خانه های فرنگی مان، ماتم زده، غرق در دود سیگار و جام شراب به یاد بیاوریم کودکی مان در پس تیله بازی، هفت سنگ و گل کوچیک با طعم موشک های صدام یزید کافر را...
به یاد بیاوریم مغرور بودیم از آبادان و خرمشهر، از رود کارون، از سی و سه پل و منار جنبون و پل ورسک. به یاد بیاوریم و به یاد بیاوریم تا ته بکشیم مثل سیگار، خاکستر شویم مثل توتون خوانسار و انتظار مرگ بکشیم در این غربت خوش لعاب!!!
خاکستری که نه سیمرغ بوده و نه ققنوسی از آن برخواهد خواست، و این همان سرنوشت شومی بود که امید واهی برایمان به ارمغان آورد!!!
لعنت به دیکتاتوری، لعنت به اپوزیسیون بی خاصیت، لعنت به منم منم مبارزه، لعنت به زیاده خواهی پوشالی
لعنت به سیاست چرک که بلعید و بلعید و بلعید... سعید عبدالمجید
آدینه، نهم مرداد ماه ۲۵۷۴

آخرین بروز رسانی ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
flag_ali_qoli-shah-adel.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com