FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow رو یداد ها arrow رویداد ها arrow نا آگاهی و عدم مطالعه در میان ایرانیان فاجعه آور است
نا آگاهی و عدم مطالعه در میان ایرانیان فاجعه آور است چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرهنگ ایران   
۱۲ مرداد ۱۳۹۴
هنگامی که نا آگاهی و عدم مطالعه در میان ایرانیان با چاشنی فرد پرستی، یکه شناسی و تندروی آمیخته شود فاجعه آور می شود. مطلب زیر را یکی از هم میهنان در صفحه فیس بوک شخصی خود به اشتراک گذاشته بود که بیشتر طنز آمیز به نظر می رسید ولی هر چه که باشد واقعیتی تلخ را درون خود پنهان کرده است.
می دانیم که سرانه متوسط مطالعه در ایران از مرزهشدار هم گذشته است وتنها هیجده دقیقه در سال! می باشد در حالی که در ژاپن نود دقیقه و در کشور های در حال توسعه مانند ترکیه و مالزی نزدیک به پنجاه و پنج دقیقه است. به گفته کارشناسان این سرانه نشانگر بحران فرهنگی می باشد.
این هم میهن آزمایشی انجام داده است که نگاهی به آن می اندازیم:
در یک صفحه مربوط به سلطنت طلبان جمله ای از خسروگلسرخی فعال چپ گرای مخالف سلطنت را که به همین جرم اعدام شد به نام محمد رضا شاه پهلوی منتشر کرده بود و در نهایت شگفتی  بیش از صد در صد شاه الهی ها برای این جمله که از شاه نبوده است لایک زده اند و آن را پخش کرده بودند

ادامه می دهد: در یک صفحه فیس بوک مربوط به حزب الهی ها یک جمله از چارلز داروین را  بنام آیت الله خمینی جا زده و منتشر کرده بود و همان واکنش شاه الهی ها را در میان حزب الهی ها دیده بود. در یک روز بیش از دویست و پنجاه لایک ( به به و چه چه) تحویل گرفته بود.

در یک صفحه نژاد پرستان آریایی مسلک! یک جمله از ژوزف استالین رهبر کمونیست اتحاد جماهیر شوروی را به نام کوروش بزرگ منتشر کرده  که  شادی و تاًیید بیش از صد ها آریایی نژاد ایرانی را به دنبال داشته است

در یک صفحه  از ترکان تجزیه طلب ، جمله ای  از محمد رضا پهلوی را بنام آتاتورک منتشر کرده و مانند موارد بالا تشویق و تاًیید صد ها ترک تجزیه طلب و مخالف ایران و محمد را شاه را به دست آورده است

در یک صفحه پیروان بی دینی جمله ای از ملا محمد باقر مجلسی را بنام ریچارد داوکینز منتشر کرده و تاًیید شمار بسیاری از بی دینان را بدست آورده است.

در صفحات متعلق به اصلاح طلبان جمله ای از آخوند جنتی را بنام میرحسین موسوی منتشر کرده و در یکروز بیش از صد ها تاًیید و تشویق دریافت کرده است.

در یکی از صفحات فمینیست های ایرانی جمله ای از قرآن  را بنام سیمون دوبووار منتشر کرده و صد ها تاًیید و تشویق طرفداران فمینیست ایرانی را تحویل گرفته است.

در یکی صفحات  طرفداران چپ یک جمله از آدولف هیتلر را بنام ژوزف استالین منتشر شده و صد ها تاًیید و تشویق دریافت کرده است.

و از همه جالب تر در یکی از صفحات فیس بوکی گروه های شنگول بشکن و بالا بینداز و اهل مد وشادی و خوشگذرانی، جمله ای از آدولف هیتلر را به نام مادام شانل منتشر کرده و صد ها تاًیید و تشویق و قربان صدقه و فدات شم، برای روح پرفتوت مادام شانل دریافت کرده است.

خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !
آخرین بروز رسانی ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-4.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com