FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow تاریخی-فرهنگی arrow جستار های سیاسی- اجتماعی arrow پنجاه میلیون دلار هزینه جاسوسی از مذاکرات هسته ای
پنجاه میلیون دلار هزینه جاسوسی از مذاکرات هسته ای چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۲۲ مهر ۱۳۹۴
تونی پاترسون روزنامه نگار نشریه انگلیسی ایندیپندنت، می گوید: سازمان های اطلاعاتی اسرائیل  با استفاده از یک ویروس کامپیوتری به ارزش پنجاه میلیون دلار توانسته اند از مذاکرات هسته ای میان ایران و پنج به اضافه یک، در کشور های سوئیس و اتریش آگاه شوند. پاترسون با اشاره به افشاگری نشریه سویسی تاگزآنزیگر، می نویسد برپایه بررسی های سازمان اطلاعاتی سویس، اسرائیل پشت ماجرای جاسوسی از مذاکرات هسته ای بوده است.

اسرائیل توانسته است بابهره گیری از یک نرم افزار بسیار مدرن کامپیوتری ویروس تروجان ( اسب تروا) که به احتمال زیاد ساخت کارشناسان اسرائیلی می باشد با حملات سایبری به دوربین های میکروفن دار محل اقامت مذاکره کنندگان ایرانی و خارجی دسترسی یافته و از چند و چون مذاکرات آگاه شود.

پیش از اینکه توافقنامه هسته ای میان ایران و کشور های پنج به اضافه یک به امضاء برسد، سازمان امنیت سوئیس برای انجام تحقیقات درباره جاسوسی کامپیوتری به هتل پرزیدنت ویلسون در ژنو رفت تا بتواند مدارکی مبنی بر جاسوسی کامپیوتری اسرائیل بدست آورد. سازما ن امنیت سوئیس پیش از اینکه تحقیقات خود را در هتل ویلسون آغاز کند  به دست داشتن اسرائیل در این ماجرا مشکوک بود. سازمان امنیت سوئیس در بهار 2015، اطلاعاتی در این مورد به دست آورده بود.

هنگامی که کاسپرسکی، شرکت معروف روسی سازنده ضد ویروس های کامپیوتری پی برد که شماری از کامپیوتر های هتل های لوکس اروپا که مجهز به سیستم های ضد ویروس شرکت کاسپرسکی بودند مورد حمله سایبری قرار گرفته اند، بی درنگ ماًمورین اطلاعاتی در یافتند که این هتل ها محل اقامت هیات ایرانی مذاکره کننده هسته ای بوده است. دادستان کل سوئیس در تاریخ ششم ماه می 2015 بی درنگ پرونده ای در این مورد تشکیل داد و کارشناسان جرایم سایبری برای تحقیقات به هتل ویلسون روانه شدند.

بررسی این مسئله ساده نبود به دلیل اینکه شماری از اعضای بخش امنیتی خود هتل قبلاً سابقه خدمت در سازمان های اطلاعاتی اسرائیل داشتند.

در این تحقیقات مدارک به دست آمده نشان داد یک نرم افزار جاسوسی و مراقبت بسیار پیشرفته به نام (داک-2) در سیستم های مراقبت هتل نفوذ داده شده بود. (داک-)2 از خانواده تروجان های (استاکس نت) می باشد که قبلاً در سیستم های کامپیوتری مراکز اتمی ایران مانند بوشهر نفوذ کرده بود. ساخت این ویروس بسیار پرهزینه است و کارهکر های عادی نمی باشد و نیاز به دانش بالایی دارد.

جاسوسان همین سیستم را در هتل (Beau Rivage Palace Hôtel) در شهر لوزان یکی از محل های اقامت و مذاکره هیات ایرانی و کشور های پنج به اضافه یک کارگذاشته بودند.
آخرین بروز رسانی ( ۲۲ مهر ۱۳۹۴ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-5.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com