FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow رو یداد ها arrow رویداد ها arrow  فقط به خاطر برجام !
فقط به خاطر برجام ! چاپ ارسال به دوست
نویسنده اسماعیل هوشیار، فعال سیاسی   
۱۰ بهمن ۱۳۹۴
برای برجام ، به خاطر برجام، فقط به نام برجام، همه چیز معنی میگیرد . فاز اجرایی برجام قرار نبود از سنگال یا سنگاپور شروع شود از همین اروپا شروع میشود . برجام توافقی است بین غرب  و سیستم ولایت فقیه.این توافق هیچ ربطی به مردم کره زمین و انواع پیوندهای فرهنگی ندارد. هرچه که هست در بالا و بین دولتهاست. این ارگاسم سیاسی زورکی به همه کسانی که درکنار مردم نیستند مبارک است. 

 
اروپا با تمام تاريخ و هنرش ، در ابتذال حجاب مجسمه هاي هنری رُم نيست ، براي هموار شدن مسير برجام و رقص با گرگها كمي ديپلماسي لازم است . ديپلماسي يعني چه ؟ يعني قدمهایی جهت هموار كردن مسير ابتذال ! ايرباس ، پژو ، رنو ، قراردادهاي ديگر . اروپا در ابتذال برجام كار عجيبي نميكند ، حجاب مجسمه ها در رم كه چيزي نيست ، وزيران اروپايي هم با حجاب و رعايت پروتكل به تهران ميروند ! سر هر گربه اي اول حجاب ميگذارند بعد طرف تحليلگر ميشود فعلا كه تمام كره زمين در ابتذال ديپلماسي دست و پا ميزند . خلاصه که سفر حسن روحانی به اروپا با تمام تبعاتش یک افتضاح نیست داستان تمامییت برجام و بزک کردن این هیولای ولایت فقیه عمق فاجعه است . برجامی در متن خاورمیانه جدید با نظم نوین اقتصادی... تنها چیزی که در بسته شدن این نطفه تاثیری ندارد پیوندهای مشترک فرهنگی است . در لیبی قذافی این پیوندهای فرهنگی خیلی بیشتر بود ، ولی دیدیم که چه کردند !

ابتذال یعنی چه ؟ یعنی همخوان نبودن شکل و محتوا و تلاش برای نشان دادن همه چیز آرومه ، ما چقدرخوشبختیم ! یک جای کار میلنگد حاج خانم ! یا سیستم ولایت فقیه اندازه اروپاست و ما خبر نداشتیم و یا اروپا خودش را اندازه سیستم ولایت میکند ، فقط به خاطر برجام . اگر به خاطر مناقع مشخصی مبتذل شدی پس ابتذال چیز بدی نباید باشد . حجاب مجسمه های رُم و باقی پروتکلهای دیپلماتیک ، بین خفاش بزرگ با جوجه خفاش ولایت فقیه را از مسیر کلی برجام جدا نشان ندهید که جا نمیرود . وقتی قرار باشد خطی سیاسی مشخص را بچپانند ، آنوقت هر شاسکولی تریبون میتواند داشته باشد !

حسن روحانی در پایان اقامت دو روزه خود در فرانسه که منجر به امضای قراردادهایی به ارزش میلیاردها دلار بین دو کشور شد ، اواخر پنجشنبه پاریس را به مقصد تهران ترک کرد. حسن روحانی هنگام ورود به پاریس گفت آماده است فصل تازه ای در مناسبات دو کشور باز کند و این پیامی به سرمایه گذاران، و نهادهای اقتصادی است که ایران به آنها خوشامد می‌گوید....هولاند هم به دلبستگی شدید اروپا به انواع معامله اشاره کرد .

درمورد سرمایه گذاری مورد اشاره حسن روحانی هم مجددا یادآوری کنم که سرمایه گذار ، قبل از هر سود و زیانی ، نگاهش به امنییت است . منظورم از امنییت هم زیادی و کمی ، تعداد پاسبانها و نیروی انتظامی نیست . امنیتی از جنس سیاسی و اجتماعی که مثل چتری روی سر تمام جامعه باشد .

حسن روحاني در پاريس گفت : راهي دشوار براي بازگشت به جامعه جهاني در پيش دارند...اين جمله از نظر دستوري و سياسي أشكال دارد . حسن روحاني بايد به درستي ميگفت : سيستم ولايت راهي دشوار براي ورود به جامعه جهاني در پيش دارند . وقتي از كلمه "بازگشت" استفاده ميكند ، يعني كه قبلا بوده أند ... ولي بيلان كارشان رسما داد ميزند كه سيستم ولايت هيچوقتً داخل جوامع بشري نبوده ، بلكه حالا ميخواهند به هر زوری واردش كنند اسم دارو يا نسخه آش هم برجام است . از اينجا به بعد حق دارد كه ناله كند مشكل است...آدم شدن مسير دشواري است ...از نقطه آغاز توحش.

 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-2.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com