FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow رو یداد ها arrow رویداد ها arrow  لغو سفر حسن روحانی به اتریش در رابطه با حادثه امنیتی در فرودگاه وین بود
لغو سفر حسن روحانی به اتریش در رابطه با حادثه امنیتی در فرودگاه وین بود چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۲ فروردين ۱۳۹۵
یک حادثه مهم امنیتی چهار روز پیش از تاریخ سفر حسن روحانی به اتریش در فرودگاه وین رخ داده است، این رویداد تحت الشعاع اخبارعملیات تروریستی بلژیک قرار گرفته است. قرار بود روزهای پنجشنبه و جمعه سی ام و سی و یکم ماه مارس 2016، حسن روحانی برای انجام معاملات تجاری نخست به اتریش و در پی آن به بلژیک برود. سفر بلژیک تحت تاثیر عملیات تروریستی اخیردر بروکسل لغو شد و فرودگاه بروکسل همچنان بسته است. برخی تحلیلگران و رسانه های همگانی فارسی زبان کشور های غربی مدعی شدند که اختلافات! درونی رژیم جمهوری اسلامی از یک سو و اختلاف میان تهران و وین بر سر دارایی های مسدود شده ایران در اتریش از سوی دیگر، دلایل لغو سفرحسن روحانی به اتریش می باشند.
حادثه فرودگاه وین چه بود ؟
عملیات تروریستی اعضای داعش در بروکسل در تاریخ بیست و دوم (22) مارس 2016 به وقوع پیوست و پنج روز پس از آن تاریخ ،روز شنبه بیست و ششم (26) مارس 2016، یک هواپیمای شرکت مسافربری (ایزی جت) در فرودگاه وین آماده پرواز به مقصد لندن بود. چند دقیقه  پیش از بلند شدن هواپیما خانمی از سرنشینان هواپیما با نگاه زیر چشمی و کنجکاو خود متوجه صفحه تلفن همراه مردی که در کنار او نشسته بود می شود. خانم معتقد است که تصاویرو نوشته هایی در ارتباط با گروه داعش بر صفحه تلفن همراه همسایه صندلی خود دیده است. وی بیدرنگ کادر پروازی را با خبر می کند و ماًمورین امنیتی فرودگاه اتریش همه سرنشینان هواپیما را پیاده و چمدان ها و بسته ها  را از نو بازرسی می کنند. به گفته سخنگوی وزارت کشور اتریش در این بازرسی ها چیز مشکوکی به دست نیامده است.

یک عراقی و دلهره در فرودگاه وین
در پایان هواپیمای (ایزی جت) بدون سرنشینان خود به لندن پرواز می کند و مسافران که بشدت ترسیده بودند با هواپیمای دیگری به لندن فرستاده می شوند. خانم مزبور و آن مرد مشکوک در وین مانده وتحت بازجویی پلیس امنیتی اتریش قرار می گیرند. در بازجویی ها روشن شد که مرد مشکوک، یک عراقی می باشد و تحقیقات در جریان است. این حادثه در حالی رخ داد که اروپای غربی در یک جوّ امنیتی و تنش بسر می برد. هانس فیشررئیس جمهور اتریش در سپتامبر 2015، یک سفر دوروزه به ایران انجام داد. اتریش از شرکای پابرجای جمهوری اسلامی در تجارت می باشد. بخشی از مذاکرات هسته ای میان ایران و پنج به علاوه یک در وین پایتخت اتریش برگزار شده است. دفتر رئیس جمهوری اتریش از لغو سفر روحانی ابراز تاًسف کرد.
 
ترس اتریش از چه می باشد ؟
اتریش مسیر عبور سیل عظیم پناهندگانی است که از سال پیش تاکنون به اروپا هجوم آورده اند. بیش از یک میلیون پناهنده به کشور آلمان ناچار به عبور از خاک تریش بوده اند. بخشی از این پناهندگان در اتریش بجای ماندند. در ماه ژوئن 2015، مؤسسه سوفان گروپ، متخصص در زمینه های اطلاعاتی گزارش داد که شمار نیرو های داعش در سوریه و عراق صد در صد افزایش داشته است و بیش از پنج هزار تن از اروپا به داعش پیوسته اند. سوفان گروپ می گوید میان بیست تا سی درصد این تعداد به اروپا بازگشته اند. سازمان های اطلاعاتی غربی بر این باورند که  نزدیک به چهارصد شبکه تروریستی خفته هنوز در اروپا وجود دارند که بخش عمده اعضای آنها در میان پناهجویان وارد کشور های اروپایی شده اند.

آخرین بروز رسانی ( ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
flag_ali_qoli-shah-adel.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com