FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow یاد داشت روز arrow همه تلاش ها و افشا گری های 38 ساله نیروهای سیاسی علیه حکومت اسلامی و روحانیت بی فایده است،براستی چرا
همه تلاش ها و افشا گری های 38 ساله نیروهای سیاسی علیه حکومت اسلامی و روحانیت بی فایده است،براستی چرا چاپ ارسال به دوست
نویسنده ناصر مستشار، تحلیلگر سیاسی   
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۵
در 38 سال پیش در یک اشتباه تاریخی از جانب نیروی های سیاسی که مردم آنموقع از سطح احساسات بالا بودند اما از منطق بسیار پائین ، حکومتی از نوع داعش در ایران به قدرت رسید و به سرمشق بقیه ملت های مسلمان تبدیل گردید تا به اسلام سیاسی روی بیاورند تا حکومت اسلامی در کشورهای خود بر گزینند! ملاها در اریکه قدرت نشسته اند و منطقه را نیز با احساسات ملی و میهنی ایرانی ضد عربی قبضه کرده اند و همه تلاش های نیروهای سیاسی مخالف جمهوری اسلامی به ضرب المثل قدیمی آذربایجانی «سگ پارس می‌کند، کاروان میگذرد » شباهت یافته است!

در باره نیروهای چپ باید بدرستی از مفهوم ا"فول " استفاده کرد تا مقصود خود را به شکل اثباتی تشریح نمائیم!شکست چپ در ایران پس از خدمات به خمینی چه قبل و بعد از انقلاب ارتجاعی 57آغاز نشده است بلکه از همان زمان شاه ،چپ شکست خورده بود وهیچگاه عروجی نداشتند و تنها احساسات بدون منطق و تقلید از کوبا و چین بود که آنها را بر سر زبانها نگاه داشته بود.اما روشنفکر سیاست زده ما که خود از تحلیل اوضاع کشورش نا توان بود دنبال تحلیل هائی که اورا به واقعیت نزدیک کند نبود بلکه چون مثلا عینک چپ به چشمش زده بود خود را چپ می پنداشت. تنها ضدیت کور باشاه و ماشین چپ سازی و اپوزیسیون سازی دستگاه پهلوی به خدمت این دسته از نیروهای سیاسی آمده بود تا آنها برای خود موقعیتی دست وپا کنند! چپ چه در جنبه مذهبی اش مجاهدین و کمونیستی اش تنها یک فانتزی دوران جوانی بودند که بسرعت به خزان گرائید. پیرتر های چپ نیز به زائده حزب توده به رهبری کیانوری تبدیل شدند و تمام عشقشان مبارزه با امریکا و خدمت به اتحاد شوروی هدایت شده بود!

اگر همه روشنگری های کنونی در باره اسلام و روحانیت در قبل از انقلاب ارتجاعی و اسلامی 57 صورت می گرفت ،از منظردیالتیکی می توانست به یک جایگاه تاریخی بی انجامد!
اسلام قبل از رسیدن به قدرت طبق قوانین قرآن ، احادیث یک دین ظالم هست!اسلام توسط محمد از همان آغاز با جنگ و خونریزی تولد یافت. محمد در چند جنگ شرکت کرده بود . شمشیر همواره در دست محمد بود.هیچ دینی مانند اسلام سیاسی ، نظامی و جنگ آفرین نبوده است و تا به امروز دنیای اسلام گرفتار جنگ هست.
از نظر اریک فروم آرمان گرایی یک بیماری شیزوفرنی است و آرمانگرایان از نظر روانی بیمار هستند به مقاله اریش فروم توجه کنید

 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Taherian.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com