FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow تاریخی-فرهنگی arrow جستار های سیاسی- اجتماعی arrow نادانی کشورهای عضو ناتو در دوران اوج گیری اسلام گرائی در جهان !
نادانی کشورهای عضو ناتو در دوران اوج گیری اسلام گرائی در جهان ! چاپ ارسال به دوست
نویسنده ناصر مستشار، تحلیلگر سیاسی   
۲۲ تير ۱۳۹۵
"گورباچف: جنگ بعدی آخرین جنگ در جهان خواهد بود
میخائیل گورباچف رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی تاکید کرد: اگر بحران در روابط بین‌المللی تشدید شود و این مساله در نهایت منجر به وقوع جنگ شود، این آخرین جنگ خواهد بود."
مقاطعی از تاریخ جهان بسیار تعیین کننده بوده اند!از آن جمله می توان شکست داریوش سوم در برابر اسکندر مقدونی و گشوده شدن کشورهای آسیائی به روی اروپائیان و گرویدن امپراتوری رم به مسیحیت که اروپا در چندین قرن به قلمرو رم شرقی و غربی تقسیم شد و سپس ظهور اسلام و شکست ایران و پیروزی ترکان عثمانی بر پایتخت تاریخی امپراتوری رم شرقی که اسلامبول و اینک استانبول نام گرفته است.
البته درآن برهه های تاریخی می توان از هجوم مغولان وغیره که به وقوع پیوسته اند نام برد ،اما از آنجائیکه مهاجمان  به مرور در جوامع آن دوره مضمحل شده اند و از خود چیزی نداشته اند و رد پای تاریخی بسزائی از آنها باقی نمانده است، بنابراین نمی توان آنر بسیار برجسته کرد!

در روزهای گذشته کشورهای عضو ناتو در ورشو پایتخت لهستان گرد آمدند تا حلقه استراژیک نظامی خود را علیه روسیه تنگ تر نمایند.استقرار موشک های ناتو در نزدیکی کشور روسیه در ده سال گذشته به بهانه دست یابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح اتمی دیگر کاربردی ندارد اما کشورهای ناتو همچنان بدنبال هدف های دراز مدت خویش برای به زانو در آوردن روسیه غیر کمونیستی همچنان ادامه دارد! پوتین و مشاور نظامی ، سیاسی وی ـ ناتو را تهدید به شلیک مراکز استقرار موشک های غربی کرده اند!  اگر کشورهای امپریالیستی در دوران جنگ سرد ، به بهانه جلوگیری از پیشروی کمونیست بین الملل ـ توجیه قابل توجه ای داشتند اما این روزها دیگر بهانه ای به جزء اکرائین برای آنها وجود ندارد!

آیا می توان بشریت  وکره زمین را می توان قربانی یک کشور بنام اوکرائین کرد که بخش روسیه نشین آن کشور خواستار جدائی شده است؟

از سالها پیش یعنی در دوران جنگ سرد که کشورهای امپریالیستی در کنار کشورهای عربی مرتجع از جنبش ارتجاعی اسلامی حمایت بعمل آوردند تا اتحاد شوروی را به زانو در آورند ،چندین دهه می گذرد. نتیجه همه آن تلاش های ارتجاعی کشورهای امپریالیستی منجر به پیدایش جنبش های توده ای ،اسلامی در سرتاسر جهان شده است که ریشه در اعماق تاریخی امت های آن سرزمین ها دارد و به این زودی ها پایانی برای آن قابل تصورنیست.روسیه پس از سرنگونی نظام کمونیستی ،اینک در زمره یک کشورمسیحی اما ارتدوکس قرار دارد که با واتیکان کاتولیک ـ اختلاف تاریخی و رقابتی دارند. کشورهای عضو ناتو نیز از مذاهب پروتستان و کاتولیک هستند که از اعضای جهانی دین مسیحیت محسوب می شوند.در دورانی که تمدن کنونی جهان در کشورهای غربی که از دین مسیحیت هستند آغاز شده است و جنبش های اسلامی همواره دشمن فرهنگ غرب و مسیحیت بوده و هستند و خواستار نابودی همه دست آورده های تاریخی تمدن بشری بوده اند ،این روزها از اختلاف کشورهای اروپائی در پوست خود نمی گنجند.در حالی که بمب های انتحاری تروریست های اسلامی  بطور مداوم در اروپا منفجر می شوند وجان انسان های بی گناه را می گیرد ، اما همه اینها درس عبرتی برای کشورهای غربی نمی شود که متحد شده و علیه سلام گرایان که اینک همه اروپا را در برگرفته اند مبارزه جدی بعمل آورند.در سوریه و عراق ،ظرف سال های گذشته 750 کلیسا توسط اسلامیست ها نابود و سوزانده شده است.اگر روزی جنگی بین روسیه و کشورهای ناتو آغاز شود ،نتایج فاجع بار انسانی بسیار خواهد داشت ودر درجه اول کاملا به نفع اسلام گرایان در سراسر جهان خواهد بود!
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
shahtahmasb-safavid.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com