FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow پرسش و پاسخ arrow پرسش و پاسخ arrow من یک ایرانی میهن پرست هستم
من یک ایرانی میهن پرست هستم چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرهنگ ایران   
۳۱ تير ۱۳۸۶

من یک ایرانی میهن پرست هستم و دلبستگی به وطن و فرهنگ کشورم دارم،

در ضمن اعتقاد به اسلام واقعی دارم نه اسلام آخوندی ، وقتی وب سایت شما را خواندم بعضی مقالات انتقاد از دین بود. من می دانم که آخوند ها به نام اسلام به مردم ظلم کردند ، من ضد عرب هستم و می دانم که عرب به نام دین به ایرانیان ظلم کردند اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که ایرانیان هیچگاه سلطه خارجی را نپذیرفتند، ایرانیان بین رفتار امامان شیعه و خلفای عرب فرق گذاشتند ، آیه قرآن است که  می گویدعرب از کفر و نفاق بدتر است، احادیث و روایت زیادی راجع به منزلت ایرانیان داریم ، آیا می گویید که آنها نیز واقعیت ندارند و می توان گفت که ایران اسلام را قبول و عرب را رد کرد و به قول مللک الشعرای بهار:

بود عرب جانوری بی بدیل

پیش عرب بود مغول جبرئیل

گر چه زجور خلفا سوختیم

زآل علی معرفت آموختیم

به امید تشکیل حکومت ملی و دموکراتیک

 پاسخ:هم میهن گرامی، شما می فرمایید آخوند ها بنام اسلام بمردم ستم کردند و شما ضد عرب هستید ، ضدیت با ملت یا قومی به دستاویز اینکه برخی از نیاکان آنان به نیاکان ما ستم روا داشته اند نژاد پرستی و نارواست و وارونه فرهنگ والای ایرانی می باشد که شما به آن دلبستگی دارید.

می فرمایید که احادیث و روایات بسیاری در باره منزلت ایرانیان گفته شده است ، از شما می پرسم که اگر ملتی با این منزلت و وا لاتباری مانند ایرانیان در همسایگی اعراب می زیستند ،چه نیازی بود که که به سرزمین این ملت با منزلت یورش آورند و مردانشان را از دم تیغ بگذراند و زنان و کودکانشان را به بردگی وخواری وادارند. چه بهتر بود که از منزلت این ملت می آموختند وخود را به پای آنان می رساندند.

 نوشته اید که ایرانیان میان رفتار امامان شیعه و خلفای عرب فرق گذاشتند !

پس از یورش سپاهیان اسلام به ایران و دیگر کشور ها بر پایه آيه59 سوره الانعام کتاب قرآن «وَلاَ رَطْبٍ وَلاَ يَابِسٍ إِلاَّ فِي كِتَابٍ مُّبِينٍ» «و نه هيچ تر و خشكى وجود دارد، جز اينكه در كتاب مبین ثبت است‏.»

در تازش به ایران نیز همین رویداد پیش آمد و گذشته از گرداندن آسیابها با خون ایرانیان. سعد بن ابی وقاص، هنگامیکه از عمر در باره کتاب های کتابخانه های ایران دستور می خواهد، عمر بن الخطاب می نویسد:«آنها را در آب افکن، زیرا اگر متضمن هدایت باشد، خداوند ما را با کتابی که راهنما تر از آنهاست هدایت کرده و اگر مایه گمراهی باشد خداوند ما را از آن بی نیاز ساخته است».

اخبار الحکما چاپ مصر ج 1 ص 33- مختصر الدول ابی افرج ملطی – تاریخ التمدن الاسلامی جرجی زیدان ج 3 ص 41 – کشف الظنون حاجی خلیفه چاپ ترکیه ج 1 ص 446 – معجم البلدان ج 5 ص 243

اگر ایرانیان در نزد اعراب دارای منزلت بودند پس چه نیازی به این کار ها بود؟

هدف آن فرمان های بر گرفته شده از کتاب قرآن، از میان بردن شناسه فرهنگی  و تاریخی و علمی مردم ایران و دیگر کشورهای شکست خورده بود ،در این میان، بویژه ایرانیان بایستی به بردگان یا بگفته عربها ،موالیان بی هویتی تبدیل شوند. آن موقع که اسلام راستین و عدل علی رواج داشت و آخوند و اسلام آخوندی نبود.

امام علی یکی از مشاورین نزدیک عمر( خلیفه دوم مسلملنان) در هنگام حمله لشکر اسلام به ایران بود، زمانی که عمر می خواست خود در این جنگها شرکت کند امام علی به او گفت « تو سر این سپاهی اگر بروی و کشته شوی ، سپاه اسلام متلاشی می شود، تو باید مرکز خلافت را داشته باشی تا اگر سپاه اسلام شکست خورد ، ایرانیان بدانند که این نیرو پشت دارد.تاریخ طبری، جلد5 ، ص 1943 و 1945-اخبار الطول ص 147 و نهج البلاغه ص 443-446.

عمر که داماد امام علی بود پذیرفت. پس از شکست ایرانیان و پیروزی لشکریان اسلام، علی خطاب به مردم کوفه گفت : ای مردم کوفه، شما شوکت عجمان را بردید.(تاریخ طبری، جلد 6 ص 2208)

پس از به خلافت رسیدن امام علی ، ایشان برای تامین هزینه جنگهایش با معاویه، ایرانیان را مجبور به پرداخت باج و خراج بیشتری کرد ، و بی رحم ترین سرداران خود « خلید بن طویف» و« زیاد ابن ابیه» را بسوی خراسان ،فارس ، ری ،آذربایجان و دیگر شهر های ایران فرستاد.

در زمان خلافت امام علی ، مردم استخر چندین بار شورش کردند ، امام علی « عبدالله بن عباس » را برای کشتار و سرکوبی ایرانیان فرستاد –مروج الذهب، جلد دوم ص 29.

در سال 39 هجری مردم فارس و کرمان که از جور حکام ستمگر امام علی سر به شورش برداشته بودند، به وسیله سپاهیان «زیاد بن ابیه»  کشتار و سرکوب شدند-تاریخ طبری، جلد6، صفحه 2657 و یا فارسنامه ، ص 136

مردم خراسان در زمان خلافت اما م علی که چیزی برای پرداخت به حکام خلیفه نداشتند، از دین اسلام بر گشتند، وامام علی « جعده بن هبیره » را برای کشتار و سرکوبی ایرانیان به خراسان گسیل داشت. تاریخ طبری، جلد 6، ص 2586 و فتوح البلدان ص 292

در پایان سال 38و آغاز سال 39 «حارث بن سره » بفرمان امام علی به خراسان لشکر کشید ،و غنیمت بسیارو برده بیشمار بدست  آورد، و تنها در یک روز هزار برده ایرانی را میان یارانش تقسیم کرد.فتوخ البلدان، بلاذری

شیخ عباس قمی در کتاب سفینه البحار و مدینه الاثار و الاحکام صفحه  164این گفته  حسین ابن علی امام سوم شیعیان را می آورد:

« ما از تبار قریشیم دوستان ما عرب ها و دشمنان ما ایرانیها هستند روشن است هر عرب از هر ایرانی بر تر و بالاتر است و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است .ایرانیها را باید دستگیر کرد به مدینه آورد زنانشان را در بازار ها به فروش رساند ومردانشان را به کنیزی و برده گی اعراب گماشت .»

در پایان چامه ای از مللک الشعرای بهار نمونه آورده اید ، که در آن اعراب را جانور نامیده است ، بایستی بدانیم که پیامبر اسلام و امامان شیعه و خلفا همگی عرب بودند . تا آنجا که من آگاهم این چامه چنین می گوید:

بست عرب دست عجم را به پشت

هر چه توانست از آن قوم کشت

گرچه عرب زد به حرامى به ما

داد يكى دين گرامى به ما

گرچه زجور خلفا سوختيم

 زآل على معرفت آموختيم

و نمونه هایی از معرفت آل علی را برای شما نوشتم.

آخرین بروز رسانی ( ۱۵ آبان ۱۳۹۰ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-10.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com