FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow تاریخی-فرهنگی arrow طنر arrow دعای علی شریعتی د رباره ملت
دعای علی شریعتی د رباره ملت چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرهنگ ایران   
۳۱ تير ۱۳۸۶

چند روز پیش در حال جستجو در اینترنت به ناگهان در تارنمای حضرت آخوند روشنفکر!  حجت الاسلام محمدعلی ابطحی رئیس مرکز گفتگوی ادیان جمهوری اسلامی گرفتار شدیم و چشممان به دعایی افتاد که از فیلسوف بلند پایه شیعه ! و ایدئولوگ انقلاب اسلامی دکتر علی شریعتی بود که پیش از رخداد سال 57 در حق ملت ایران کرده بود. این همان آقای دکتری بود که گفت فاطمه ، فاطمه است! نمیدانم شاید فکر می کرد مثلا فاطمه ممکن است علی اصغر باشد! نگاهی به این دُعای پر از راز و رمز ایشان بیندازیم.

ای‌ خداوند! به‌ علمای‌ ما مسئوليت، ( یعنی شغل رهبری و ریا ست و وزارت و ...) 

و به‌ عوام‌ ما علم‌، و به‌ مؤمنان‌ ما روشنايی، ( یعنی همه امت را به درجه آخوند ی برسان چون بر پایه اعتقادات اسلامی و شیعه ، علم در ید علما یعنی آخوند ها می باشد. تجسم کنید که همه مردم ایران آخوند باشند البته بجز مؤمنان که منظورش  زنان می باشد، که از خدا می خواهد که به آنها روشنایی بدهد و منظورش زیبایی و تو دل برویی برای تمتع علما ) 

و به‌ روشنفكران‌ ما ايمان،‌ و به‌ متعصبين‌ ما فهم، ( یعنی به  روشنفکرکه باید خرد گرا باشد ایمان یا اطاعت کورکورانه از خرافات بده ! به متعصبین فهم بده ،یعنی متعصب نافهم است و در پائین می گوید به فهمیدگان ما تعصب یعنی به فهمیدگان ما نفهمی بده) 

و به‌ فهميدگان‌ ما تعصب،‌ و به‌ زنان‌ ما شعور، و به‌ مردان‌ ما شرف‌، (یعنی فهمیدگان ما را نفهم گردان و زنان ما بی شعور هستند و مردان ما بی شرف ، عجب امتی دارد این دین مبین !) 

و به‌ پيروان‌ ما آگاهی‌، و به‌ جوانان‌ ما اصالت، (پس پیروان اسلام ناآگاه می باشند ! جل الخالق از اینهمه نادانی ارثی، آنهم پس از 1400 سال!! و جوانان ما هم بی اصل و نسب و از زیر بته عمل آمده اند)

و به‌ اساتيد ما عقيده،‌ و به‌ دانشجويان‌ ما نيز عقيده،( منظورش عقیده به اسلام ، یعنی اجرای بی چون و چرای هر چه که از آسمان نازل شده و در حقیقت مخالفت با علم و دانش .خوب پس دانشگاه به چه درد می خورد بهتر است درش را ببندند ،که دیدیم بستند و محل نماز یا قمبل الفنگ بسیجیان شد!در ضمن می توانست یکباره بگوید ، به اساتید و دانشجویان  ما عقیده ! آقای دکتر بزبان فارسی هم رحم نکردند .) 

و به‌ خفتگان‌ ما بيداری‌، و به‌ دينداران‌ ما دين، ( بیچاره خفتگان که حداقل آسوده از این جنجالها بودند واز فرط خستگی بخواب رفته ، بیخوابی بده و سپس بیماری و جنون در پی بیخوابی. و معلوم شد که دینداران ما هم بی دین می باشند ، حتما کافران در این کشور دیندارند)

و به‌ نويسندگان‌ ما تعهد، و به‌ هنرمندان‌ ما درد، و به‌ شاعران‌ ما شعور،(تعهد، یعنی به نویسندگان ما وابستگی به استبداد دینی بده ،البته منظور  واقعی ایشان (تعبد) است و به هنرمندان ما که از درد های بیشمار حال و رمق ندارند ،شکنجه و زندان ،و همانگونه که در قرآن هم نازل شده، شاعران هم بی شعور و دیوانه هستند .!)

و به‌ محققان‌ ما هدف،‌ و به‌ نوميدان‌ ما اميد، و به‌ ضعيفان‌ ما نيرو،( پس این محققان بزرگ اسلام معلوم نیست که در چه جهتی تحقیق می کنند و با نوشتن رساله های چند صد صفحه ای وقت خود و خوانندگانشان را بیهوده بهدر می دهند، و سر نومیدان را هم کلاهی به بزرگی انقلاب اسلامی بگذار و ضعیفان ما هم به در جه مستضعفی رسیدند، یعنی معلول روانی و جسمانی)

و به‌ محافظه‌كاران‌ ما گستاخی، و به‌ نشستگان‌ ما قيام،( همان گستاخی و قیامی که در سال 57 بر پا شد  و چه بر سر ایران آمد) 

و به‌ راكدان‌ ما تكان،‌ و به‌ مردگان‌ ما حيات،‌ و به‌ كوران‌ ما نگاه، ( در اینجا می خواهد که یکبار دیگر  عیسی از آسمان به زمین فرود آید و همه را شفا دهد ، مسلمانان را بجای محمد بدنبال عیسی میفرستد !)

و به‌ خاموشان‌ ما فرياد، و به‌ مسلمانان‌ ما قرآن‌،( منظورش همان اکثریت خاموش است که بدنبال انقلاب نبودند ولی پس از انقلاب فریادشان از بیدادگری در آمد، و معلوم شد که مسلمانان ما هم از قرآن چیزی سرشان نمی شود .عجب مسلمانانی!)

و به‌ شيعيان‌ ما علی،‌ و به‌ فرقه‌های ما وحدت،( اینجا یادش رفت که از امام حسین نام ببرد ،چون ستون های شیعه بر داستان کربلا بنیان گذاشته شده اند و اعتراف می کند که اینها دارای وحدت نیستند ، و هر کدام ساز خود را می نوازند ، و بیچاره امت شیعه که باید همه گونه رقص را فرا گیرند تا بتواند با این همه نوا های مخالف برقصند)

وبه‌ فحاشان‌ ما ادب،‌ و به‌ مجاهدان‌ ما صبر، و به‌ مردم‌ ما خودآگاهی، (پس چه کسانی بالای منبر بروند!؟، و مجاهدت در اسلام به معنی جهاد ، یعنی کشتن مخالفین و غارت زنان و کودکان و اموال آنان و  خوب بنابراین اگر مجاهدان صبر کنند و جهاد نکنند ،پس درد شکم و زیر شکم خود را چگونه درمان کنند؟ و دیگر اینکه بمردم ما خود آگاهی یعنی خرد بده ! ، اگر مردم  ما خرد داشتند ویا خرد مند بشوند که دیگر به این خُزَعبَلات گوش فرا نمی د هند)

و به‌ همه‌ ملت‌ ما همت‌ تصميم، و استعداد فداكاری،‌ و شايستگی نجات‌ و عزت‌ ببخش!( این دعا ها ادا شد چون ملت یا بهتر بگوییم امت، تصمیم به نابخردی دسته جمعی گرفتند و فداکاری کردند و بجای چارپایان بر روی زمینهای مین گذاری شده رفتند و از دست آخوند ها نجات یافتند و در بهشت موعود در کنار حوریان و غلمان جای گرفتند و کشور  ایران را با دلار های نفتی و دختران نوجوان به فحشا کشیده شده آن و منقل های تریاک برای آخوند ها و سپاهیان و بسیجیان واگذاشتند.)  پاریس 25 بهمن 1385 برابر 14 فوریه 2007

آخرین بروز رسانی ( ۲۲ مهر ۱۳۹۱ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
shahtahmasb-safavid.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com