FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
برگ نخست arrow رو یداد ها arrow رویداد ها arrow نقدی بر همایش یونسکو در پاریس
نقدی بر همایش یونسکو در پاریس چاپ ارسال به دوست
نویسنده فرهنگ ایران   
۰۷ شهريور ۱۳۸۶

نقدی بر همایش جشن طبیعت و زرتشت در یونسکو- پاریس

روز شنبه 23 ژوئن 2007، یک نمایش از سوی سفیر ایران در یونسکو ، با همکاری (انجمن گردشگری و باز سازی آثار باستانی ) که یک انجمن نو پا ی ایرانی در فرانسه می باشد برگزار شد . بگفته خانم معصومه متقیان مدیر انجمن ،هدف این انجمن جلب توریست به ایران می باشد.

سخنرانان این گرد همایی آقای دکتر! محمد رضا دهشیری سفیر تازه جمهوری اسلامی در یونسکو و آقای سید خلیل (خسرو ) خزاعی، مدیر کانون اروپایی  جهان بینی زرتشت از بلژیک بودند. و آقای جلال اخباری ، موسیقی دان نیز در این نمایش به هنر نمایی پرداختند.

همانگونه که در آگهی نامه نمایش درج شده بود، از میهمانان با خاویار ایران پذیرایی شد و برنامه در یک فضای روحانی اسلامی برگزار گردید.

کیان اسلام  با بهره برداری از نام زرتشت استوار ترشد ، و برنامه انجمن هم برای یافتن مشتری گردشگری از ایران اسلامی  بانجام رسید.

کارگزاران جمهوری اسلامی ، مانند نیاکان ویرانگرخود در هزار و چهار صد سال پیش ،پس از آغاز چیرگی بر کشور اهورایی ایران زمین کوشیدند، ،همه دستاورد ها و یادمان های تاریخی و فرهنگی این مردم را نابود نمایند، و هر گاه نیز در اندیشه های شوم اهریمنی  خود ، که بر گرفته از سرشت ناسازگار قومی بیابانی بود، ناکام ماندند با ترفند های گوناگون در پی مصادره آنها بر آمدند .

نوروز و دیگر جشنها و شاد روز های ایرانی را اسلامی کردند. و اکنون دوران مصادره اندیشه های زرتشت و چسباندن آنان با سریش خاویار ایرانی  به اسلام ولایت فقیه می باشد .

سال هاست که ایرانیان با شیوه خلافت اسلامی آشنا و تیغ تیز ولایت فقیه را بر گلوی خود ، و داغ  و درفش نایبان امام را بر پیکر های رنجور خود دارند ، وهرروز بیش از روزپیش ، رویگردان از این حکومت و دین حاکم ،درجامعه امروزی ایران شده اند.

ایرانیان در درون و برون کشور پس ازسرخوردگی از سازمان های سیاسی رنگارنگ، که بیشترازدست ساخته های خود رژیم اسلامی  بودند ، برای مبارزه با حاکمان قداره بند ،روی به باز شناسی فرهنگ نیاکان خود آوردند، ودر پی یافتن هویت از یاد و بر باد رفته خود می باشند و شوربختانه این شور و شوق فرصتی زرین به برخی شیادان فرهنگ فروش داد.

پیوستگی ازهم ناگستنی فرهنگ ایرانی، و اندیشه های والای زرتشت، همان هویت یا شناسه ملی هر ایرانی آزاده و باورمند ، به حقوق بشر و پایبند به حکومت مردمسالاری می باشد.

رژیم انیرانی بر آن است ،که این تنها سنگر بازمانده ، که درفش پر افتخار  کاویانی در آن  هنوز بر افراشته می باشد را ،از چنگ ایرانیان بدر آورد، سنگری که رزمگاه  جوانان خردمند و بیدار دل و سر بلند یست،  که دل در گرو رهایی کشور از چنگال بیگانگان با جنگ افزار فرهنگ ایران دارند .

حاکمان ستمگر، گرایش روز افزون مردم و بویژه جوانان در درون و برون کشور به دیگر ادیان ،بویژه آیین زرتشت را، بزرگترین خطربرای استواری  خلافت خود و اندیشه های ناسازگارشان با سرشت  و فرهنگ مردم ایران می دانند .

از اینرو چند سالی است ،که رژیم دست به بر پایی انجمن ها و کانون های فرهنگی  دست ساخته خود ، با یاری سلمان فارسی های زمانه  زده است ، و در این راه نیز با داد و دهش و پخش پول و فرش و خاویار، و بر پایی  سفره های گوناگون بنام همایش و نمایش ، توانسته است  مشتی مگسان  را بدور شیرینی  گرد آورد ، و شوربختانه  پیشرفت های بسزایی نیز داشته است ، کشوری نیست که چند بنیاد وانجمن و کانون وابسته به رژیم در آن خود نمایی نکند و در میان ایرانیان تخم پراکندگی و دشمنی نیافشاند، اینان  هدفی جز به بیراهه کشیدن نماد های فرهنگی و اندیشه ایرانی در سر نمی پرورانند.

در همایش فرهنگی- زیارتی  یونسکو به نام هایی بر می خوریم که پرسش برانگیز می باشند، و آنها را نمی توان با هیچ چسب و سریشی حتا خاویار گرانبهای ایرانی به تاریخ و فرهنگ ایران و بویژه زرتشت  چسباند .

البته از دون پایگانی  که  در این گونه برنامه ها ، سیور و ساتچی  می باشند، و نان آلوده بخون و ننگین  خود  را جستجو می کنند باکی نیست ولی باید هشیار بود و  به دانه درشتها! پرداخت.

آقای دکتر! محمد رضا دهشیری ، تا چندی پیش معاون هیئت دائمی جمهوری اسلامی در یونسکو بود، وپس  ازبرگزاری نمایشی در قم  بنام  (فرصتی برای نفس کشیدن انقلاب - گزارشی از فعالیت ستاد مردمی دکتر! احمدی نژاد) از سوی احمدی نژاد ، رئیس جمهور اسلامی ،به رتبه سر پرستی و سفارت این رژیم در یونسکو بر گزیده شد.

آقای دهشیری پیش از این استاد دانشکده وزارت امور خارجه ،و رئیس واحد سیاسی شبکه 4 صدا و سیمای جمهوری اسلامی بودند، ایشان نویسنده کتاب های (در آمدی بر نظریه سیاسی  امام خمینی (ره) و کتاب پیوند سیاست داخلی و سیاست خارجی در اندیشه امام خمینی(ره) )چاپ مرکز انتشارات اسناد انقلاب اسلامی در تهران و نویسنده صد ها جستار در باره امام (ره) می باشند. ایشان سال گذشته  در تهران در فستیوال تابستانی کانون اندیشه جوان به همراهی یار و همدرس نزدیک خود، یدالله قزوینی معروف به (دکتر حسن عباسی) شرکت داشتند . حسن عباسی ، تئوریسین رژیم و استاد روابط بین الملل دانشگاه های جمهوری اسلامی و دانشگاه سپاه پاسداران می باشند، که گفته می شود  چند ماه پیش با چهار تن تروریست دیگر درعراق بدست سربازان آمریکایی دستگیر و به اتهام کمک به خرابکاران و تروریستها زندانی می باشند.

رژیمی که با آبگیری سد سیوند در پی نابودی آرامگاه کورش بزرگ، بنیانگذار نخستین منشور جهانی حقوق بشر، و دیگر یاد مان های تاریخی نهفته در دل خاک اهورایی ایران بر آمده ،و به همین سازمان یونسکو و دیگر نهاد های جهانی دهان کجی می نماید.

اکنون کارگزاران ایران ستیزو فرهنگ ستیزش ،که جز امام شناسی و آخوند شناسی چیز دیگری نمی دانند، به بزرگداشت زرتشت می پردازند، زرتشتی که اندیشه ها و آموزه هایش سراسر در ستیز با چنین مردمانی وحکومتی است، که با سنگسار ، آدمکشی ، غارت و تجاوز به زنان و دختران ایرانی و فروش آنان به شیخک نشین های خلیج فارس، روی جنایتکارانی چون چنگیز و هلاکو را سفید نمود ه است. کسانی که زرتشت و زرتشتیان را گبر و آتش پرست می نامند.

شگفت آورتر از آن همکاری تنگاتنگ یکی دیگر از (سلمان فارسی های زمانه) بنام دکتر! سید خلیل(خسرو ) خزاعی می باشد ،که خود را مدیر کانون اروپایی جهان بینی زرتشت می نامد ،و دست در دست کارگزاران رژیم ایرا ن ستیز و فرهنگ ستیز گذاشته و با مشتی آخوند شناس و امام شناس  هم آوا شده  تا شاید تکه ای نان و خاویار از این سفره خون آلود نصیبش شود.

کاش این آقای دکتر! یکبار در زندگیش رنج خواندن کتاب گاتا های زرتشت را بخود می داد، و می دید که زرتشت در یسنای سی و یکم، بند هجدهم ، در باره کسانی که ایران را ویران نموده اند چه می گوید:

« پس شما هیچ یک ، به گفتار و آموزش های دُروند ، گوش فرا مدهید ، زیرا دُروند بی گمان خانه و ده و شهر و کشور را به ویرانی و تباهی می کشاند. پس در برابر دُروند بایستید و با او برَزمید» .

آیا این مدعیان زرتشت شناسی ندیدند، که همان امام خمینی(ره)! چگونه از سیاست بازان سال 57 که بزیر عبای وی خزیده بودند ، کام گرفت ؟ ،و در پایان بگفته خودش مانند  دستمال  حیض آنان را بدور انداخت.!!

بامید روزی که این سلمان فارسی های زمانه ، در کنار اربابان انیرانی خود در پیشگاه ملت ایران پادافره میهن فروشی خود را دریافت کنند

چه خوش گفت ناصر خسرو

چون نیک نظر کرد پر خویش در آن دید-  گفتا زکه نالیم که از ماست که بر ماست

آخرین بروز رسانی ( ۱۵ آبان ۱۳۹۰ )
 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Mozafaraldin-shah-ghajar.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com