FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
۳۷ سال نکبت پس از ۳۷ روز امید
نویسنده حسین اسدی   
۱۴ مرداد ۱۳۹۴
۳۷سال از آن۳۷ روزسرنوشت سازی می گذرد که جنبش آزادیخواهانه ی ملت ایران با تشکیل حکومت ملی دکتر شاپور بختیار دررهگذر رسیدن به آزادی و دموکراسی قرار گرفته بود.
شاپوربختیار، پیش از آن نیز در نامه ی سران جبهه ی ملی با صراحت از شاه رعایت قانون اساسی مشروطه را خواستار شده بود. اما شاه پس از اینکه ازتعویض مکرر مهره های سوخته رژیم خود  نتیحه ای نگرفت،  مجبور گردید پست نخست وزیری مملکت را به یکی از رهبران بر جسته جبهه ملی ایران دکتر شاپور بختیار واگذار نماید.
ادامه مطلب ...
دعوت به مراسم ششم اوت ۲۰۱۵ به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد قتل شاپور بختیار و سروش کتیبه
نویسنده نهضت مقاومت ملی ايران   
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
Shapourbakhtiarدعوت به مراسم ششم اوت ۲۰۱۵ به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد قتل شاپور بختیار و سروش کتیبه
پنجشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۴، یاد آور روزی است که فرستادگان دستگاه رهبری جنایت پیشه و تبهکار جمهوری اسلامی دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه را کشتند.
امسال نیز در اینروز، پنجشنبه ششم اوت ۲۰۱۵، مراسم گرامیداشت شاپور بختیار، ادامه دهنده ی واقعی راه مصدق، بنیانگذار و رهبر نهضت مقاومت ملی ایران، و دستیار باوفای او سروش کتیبه، مانند سالیان گذشته همچنان دور از وطن برگذار خواهد شد.
ادامه مطلب ...
عاقبت توافق
نویسنده رامین کامران، پژوهشگر دانشگاه سوربن   
۱۳ مرداد ۱۳۹۴
ramin_kamranدر ابتدا میخواهم بر نکته ای که قبلاً هم بارها به آن اشاره کرده ام، تأکید کنم. مسئلۀ اتم، با تمام اهمیتی که ظرف یک دهۀ گذشته پیدا کرده است و با تحمیل یک رشته مباحث تکنیکی و تخصصی به بحثی اساساً سیاسی، نه ماهیت رو در رویی جمهوری اسلامی را با غرب تغییر داده است و نه عنصر اصلی تحول این وضعیت بوده است. اگر کشورهای غربی و بخصوص اسرائیل که مشوق اصلی تشدید بحران اتمی بوده، این همه به اتم اهمیت داده اند، دلایلی دارد برخاسته از جهان بینی آنها و ترتیب عمل حکومتشان که خارج از ذهن و اولویتهای عملی خودشان، اعتباری محدود دارد.
آخرین بروز رسانی ( ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
نا آگاهی و عدم مطالعه در میان ایرانیان فاجعه آور است
نویسنده فرهنگ ایران   
۱۲ مرداد ۱۳۹۴
هنگامی که نا آگاهی و عدم مطالعه در میان ایرانیان با چاشنی فرد پرستی، یکه شناسی و تندروی آمیخته شود فاجعه آور می شود. مطلب زیر را یکی از هم میهنان در صفحه فیس بوک شخصی خود به اشتراک گذاشته بود که بیشتر طنز آمیز به نظر می رسید ولی هر چه که باشد واقعیتی تلخ را درون خود پنهان کرده است.
می دانیم که سرانه متوسط مطالعه در ایران از مرزهشدار هم گذشته است وتنها هیجده دقیقه در سال! می باشد در حالی که در ژاپن نود دقیقه و در کشور های در حال توسعه مانند ترکیه و مالزی نزدیک به پنجاه و پنج دقیقه است. به گفته کارشناسان این سرانه نشانگر بحران فرهنگی می باشد.
آخرین بروز رسانی ( ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
روزای روشن خداحافظ، سرزمین من خداحافظ
نویسنده سعید عبدالمجید، روزنامه نگار ورزشی   
۱۰ مرداد ۱۳۹۴
saeed_abdolmajidتا همین چند سال پیش که نه وایبری بود و نه لاین تایم، صندلی تاکسی ها بهترین ماوا برای زدون رسوب دیکتاتوری در دل ها بود.
همان روزها که هنوز می شد حرف زد و حرف شنید، همان روزها که اگر طنز و جوکی هم دهان به دهان می چرخید، درمیان کوه درد و دل ها گم می شد تا خوش بین باشیم و بمانیم تا شاید روزی نزدیک،آتشفشان خشم مردم از ظلم و ستم دیکتاتور فوران کرده و به زیر بکشد چرخ استبداد را...
و چه رویای شیرینی بود این امید!!!
آخرین بروز رسانی ( ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
تطهیر ساواک یا رسیدگی به پرونده اش؟
نویسنده حسن بهگر، تحلیلگر سیاسی   
۰۷ مرداد ۱۳۹۴
Hassan_Behgarبرنامه پرگار 31 تیرماه که اختصاص به ساواک داشت چه هدفی را تعقیب میکرد؟  برنامه با پرسش های زیر آغاز شد : ساواک چگونه دستگاهی بود؟ با مخالفان خود چه رفتاری داشت تا چه حد در وظیفه ای که به او محول شده بود کارآمد بود؟ از ساواک چه می دانیم؟ از ساواک در ماه ها و سال های اول بعد از انقلاب چه باقی ماند؟ 
این تیترها برای یک برنامه کوتاه تلویزیونی زیاده از حد وسیع بود، زیرا نیازمند مشارکت دستکم چند متخصص و دسترسی به بسیاری از اسناد و مدارک بود که در این برنامه فراهم نبود.

آخرین بروز رسانی ( ۰۷ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
سفر لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه به ایران و حواشی آن
نویسنده فرهنگ ایران   
۰۵ مرداد ۱۳۹۴
اخیراً در صفحات اینترنت و شبکه های اجتماعی دیده شد که برخی از هم میهنان مقیم فرانسه به آقای لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نامه هایی نوشته اند و از او خواسته اند که حالا که ناچار! شده است برای تجارت به ایران سفر کند، لااقل کمی هم در باره حقوق بشر و آزادی بیان و این قبیل سخنان شیرین ! با مقامات حاکم بر ایران گفتگویی انجام دهد تا اپوزیسیون ایران پس از امضای توافقنامه میان ایران و کشور های پنج به اضافه یک، احساس سرشکستگی و سرخوردگی نکند.

آخرین بروز رسانی ( ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
ماجرای نطفه همایونی و بادنجان در بی بی سی
نویسنده نوشین، طنزپرداز   
۰۴ مرداد ۱۳۹۴
BBC_Aubergineچند شب پیش بنگاه چاخان پراکنی بی بی سی، از مقر خود در ام القرای لندن اقدام به اخذ بیعت تلویزیونی برای توافقنامه اتمی جمهوری اسلامی و همان شش قلدری که کار فرستادگان حضرت آغا! را در خرابه های وین ساختند کرد. به همین منظور بی بی سی از نطفه ول معطل همایونی! که سی و هفت سال آزگار است خواب و خوراک را در پی کسب یک دستگاه میکروفون ناقابل بر خود حرام کرده است دعوت به عمل آورد تا بیعت او را برای حسینعلی!( اوباما- خامنه ای) بگیرد.

آخرین بروز رسانی ( ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
زنگ خطری برای دانشمندان و دست اندرکاران مسائل اتمی ایران
نویسنده فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی   
۲۸ تير ۱۳۹۴
cibleسرنوشتی نامعلوم و گاه دردناک می تواند در انتظار دانشمندان و دست اندرکاران مسائل انرژی هسته ای ایران باشد. در ایران مردانی که زیاد می دانند در خطر ناپدید شدن و یا مرگ قرار دارند! مردانی که تاریخ مصرفشان با امضای توافقنامه میان پنج به اضافه یک و ایران در وین به پایان رسیده است. این خطر می تواند هم از سوی پایوران جمهوری اسلامی فراهم شود و هم از سوی خارجیان و قاچاقچیانی که بگونه ی پنهانی تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را زیر پا گذاشتند و بطور قاچاق؛ ابزار، وسایلی با کاربرد دوگانه اتمی و نظامی و مواد ممنوعه اتمی  به ایران فروخته اند.

آخرین بروز رسانی ( ۲۸ تير ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
آقای حسین باقرزاده، همکاری شما با کنت تیمرمن غیرقابل انکار است
نویسنده پرویز داورپناه   
۰۱ مرداد ۱۳۹۴
PArviz_Davarpanahسالها است که گروه باند تیمرمن در خارج از کشور از جمله آقایان حسین باقرزاده، حسن ماسالی، شهریار آهی، (رئیس سابق دفتر رضا پهلوی)، و دکتر عبقری و همسرش به کار سیاست بازی برای تغییر حکومت ایران مشغولند. چهارنفر آنان در "کنگره فرانکفورت" (۴ و ۵ ژوئیه ۲۰۱۵) نیز حضور داشتند.
نشست پاریس (پانزده تا هفده ژوئن ۲۰۰۷) تحت نظر آقای تيمرمن آمریکایی، که از لابيگران اسرائيل و عضو عالیرتبه سازمان جاسوسی آمریکا، سیا، و شخصیت نومحافظه کار امریکائی است با ریاست از قبل تعین شده  آقای حسین باقرزاده تشکیل شد.
ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-10.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com