FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
معرفی کتاب توسط هپلی- به ملی مذهبی ها اعتماد نکنید!
نویسنده تارنمای ایران لیبرال   
۲۰ فروردين ۱۳۹۵
عنوان: « نمونه ای از روزنامه نگاری در خارج کشور»
ناشر و محل نشر: نامعلوم
نویسنده: نیمه معلوم (دکتر تقی زاده)
۱۸۴ صفحه - تاریخ انتشار بهار ۱۳۹۳
چند روز پیش عنوان کتاب « نمونه ای از روزنامه نگاری در خارج کشور» جلب نظرم را کرد. شاد شدم که به یک خودآموز روزنامه نگاری دست پیدا کرده ام و می توانم با خواندن آن بسیاری چیزها بیاموزم. متأسفانه نام کوچک مؤلف در کتاب مشخص نبود و به جای آن عکسش آمده بود. اول فکر کردم کتاب برای بیسوادان نوشته شده تا از طریق عکس نویسنده را بشناسند.
آخرین بروز رسانی ( ۲۰ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
بررسی چگونگی فساد در ماجرای اوراق پاناما
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۷ فروردين ۱۳۹۵
به گزارش نشریه فرانسوی لوموند ؛ چیزی که باید در آغاز فهمید این است که اوراق پاناما یک تابلوی ساده از نام ها نیست که بتوان با یک نگاه به این تابلو به نام کسانی که در این فساد و فرار بزرگ مالیاتی درجهان شرکت داشته اند پی برد. بخشی از اسنادی که تاکنون به دست آمده و به بیرون درز کرده است شامل یازده میلیون نیم سند در باره دویست و پانزده هزار شرکت که با نام های حقیقی، حقوقی وصوری میان سال های (1977-2015) میلادی به ثبت رسیده اند. این شرکت به نام شرکت های آفشور! معروفند که معنی آن شرکت های فرا سرزمینی می شود.
آخرین بروز رسانی ( ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
اوراق پاناما، افشای بزرگترین فساد تاریخ جهان
نویسنده فرامرز دادرس ، کارشناس اطلاعاتی   
۱۶ فروردين ۱۳۹۵
افشای بزرگترین فساد تاریخی در جهان؛ حاصل کوشش های دسته جمعی سیصد و هفتاد (370) ژورنالیست تحقیقی از صد و هفت (107) رسانه در هفتاد و شش (76) کشور جهان امروز در نشریه فرانسوی لوموند منتشر شد. یازده میلیون و نیم  فایل کامپیوتری، به حجم بیش از شش گیگا بایت،  یعنی چند برابرحجم فایل های ویکی لیکس می باشد
این روزنامه نگاران تحقیقی نزدیک به یک سال به دور از چشم و گوش سازمان های اطلاعاتی با ارتباطات رمز گزاری شده و پنهانی به گرد آوری و تحقیق مدارک مشغول بوده اند.

آخرین بروز رسانی ( ۱۶ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
لغو سفر حسن روحانی به اتریش، زمینه سازی رژیم برای حمله نهایی به پایگاه لیبرتی
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۵ فروردين ۱۳۹۵
دلایل شیطانیزه کردن مجاهدین چیست؟ چرا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سازمان مجاهدین خلق را مسبب لغو سفر حسن روحانی به اتریش معرفی می کند؟ چند پیش داوری در باره به تاًخیر افتادن این سفر در رسانه های درون کشور و رسانه های فارسی زبان خارج از کشور مطرح شد: « مسائل امنیتی در رابطه با حملات تروریستی اخیر در پایتخت بلژیک و لاهور پاکستان، حادثه مشکوک تروریستی در فرودگاه وین چهار روز پیش از تاریخ سفر روحانی به اتریش، مشکلات داخلی روحانی و توطئه سپاه پاسداران و اختلافات احتمالی میان ایران و اتریش بر سر تحریم ها و دارایی های مسدود شده ایران در اتریش و  حتی از قول یک نشریه محلی اتریشی گفته شد که تظاهرات گروهی از یهودیان علیه سفر روحانی باعث لغو این سفر شده است.»


آخرین بروز رسانی ( ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
نسل سوم مهاجرین، ستون پنجم داعش در اروپا
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۴ فروردين ۱۳۹۵
آمار ها نشان می دهند که اسلام گرایان تندرو در سال 2015 میلادی ، نوزده (19)عملیات تروریستی خونبار در جهان انجام داده اند. عملیات تروریستی داعش در فرانسه و بلژیک ضعف دولت های این دو کشور را در مهار و مقابله با این گروه نشان داد. اغلب جوانانی که از اروپا به داعش پیوسته اند فرزندان کارگران مهاجر کشور های مسلمان شمال آفریقا می باشند که به نسل سوم مهاجرین معروف شده اند. جوانانی که تا پیش از ظهور داعش در رده  اراذل و اوباش خرده پای محلات حومه شهر های بزرگ اروپا بودند. این جوانان که بخشی از مشکلات بزرگ اجتماعی و اقتصادی کشور های ثروتمند غرب بشمار می روند پس از عضویت در داعش و ارتکاب اعمال جنایتکارانه به درجه امیر( ژنرال) داعش! مفتخر و در میان قشر بزهکاران از ارزش و اعتباری برخوردار شده اند.


آخرین بروز رسانی ( ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
آیا بدون حل بحران های خاورمیانه اروپا امن خواهد شد؟
نویسنده برنامه افق نو، صدای آمریکا   
۱۲ فروردين ۱۳۹۵
آخرین بروز رسانی ( ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ )
لغو سفر حسن روحانی به اتریش در رابطه با حادثه امنیتی در فرودگاه وین بود
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۲ فروردين ۱۳۹۵
یک حادثه مهم امنیتی چهار روز پیش از تاریخ سفر حسن روحانی به اتریش در فرودگاه وین رخ داده است، این رویداد تحت الشعاع اخبارعملیات تروریستی بلژیک قرار گرفته است. قرار بود روزهای پنجشنبه و جمعه سی ام و سی و یکم ماه مارس 2016، حسن روحانی برای انجام معاملات تجاری نخست به اتریش و در پی آن به بلژیک برود. سفر بلژیک تحت تاثیر عملیات تروریستی اخیردر بروکسل لغو شد و فرودگاه بروکسل همچنان بسته است. برخی تحلیلگران و رسانه های همگانی فارسی زبان کشور های غربی مدعی شدند که اختلافات! درونی رژیم جمهوری اسلامی از یک سو و اختلاف میان تهران و وین بر سر دارایی های مسدود شده ایران در اتریش از سوی دیگر، دلایل لغو سفرحسن روحانی به اتریش می باشند.
آخرین بروز رسانی ( ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ )
ادامه مطلب ...
تروریسم در بلژیک با هدف ضربه زدن به تار و پود اتحادیه اروپا
نویسنده بیژن فرهودی ،کیهان لندن   
۰۴ فروردين ۱۳۹۵
آخرین بروز رسانی ( ۰۴ فروردين ۱۳۹۵ )
سپاه پاسداران؛ هوانیروز یا هواسرکوب !
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۲۳ اسفند ۱۳۹۴
در تاریخ سوم اسفند ماه 1364 خورشیدی، آیت الله خامنه ای فرمانی مبنی بر تشکیل هوانیروز سپاه پاسداران صادر کرد. این یکان تازه تاًسیس هوانیروز سپاه نامگذاری شد و از این پس رقیب یکان معروف هوانیروز ارتش بشمار خواهد رفت. با توجه به اهداف و ماًموریت های شناخته شده سپاه پاسداران از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون، برپایی یک یکان موازی! دیگر در نیروهای مسلح ایران نشان دهنده نگرانی های عمیق رهبر رژیم، سپاه پاسداران واصولگرایان نسبت به دوران پس از مرگ علی خامنه ای می باشد. هواسرکوب ! می تواند نام شایسته ای برای این یکان تازه تشکیل سپاه پاسداران باشد.

آخرین بروز رسانی ( ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
لبنان در چنگال حزب الله، گزارشی که خواب از چشمان سعودی ها ربود
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۶ اسفند ۱۳۹۴
لبنان در تسخیر جمهوری اسلامی است. یک گزارش تکان دهنده از یک سازمان اطلاعاتی فعال در منطقه خاورمیانه که در آن بطور مشروح از نقش و نفوذ جمهوری اسلامی در ارکان کلیدی دولت، ارتش و نیروهای امنیتی لبنان گفتگو می کند، به دست مقامات عربستان سعودی رسیده است. در این گزارش گفته می شود لبنان به کمک حزب الله در تسخیر جمهوری اسلامی می باشد و حتی به نام های برخی از عوامل ایران در لبنان اشاره شده است.
آخرین بروز رسانی ( ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
Flag-Iran-7.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com