FarhangIran
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برگ نخست
در باره ما
پیوند با ما
راهنما
جستجوی پیشرفته
یاد داشت روز
سیاسی-اجتماعی
ترجمه روزنامه ها
تاریخی-فرهنگی
شاهنامه فردوسی
شاهنامه خوانی
زرتشت، اوستا، گاتها
سیمرغ در فرهنگ ایران
جشن های ایرانی
خنیاگری
باغ ایرانی
نام های ایرانی
واژه نامه زبان پارسی
پرسش و پاسخ
یادمان های تاریخی
رو یداد ها
گفتگو ها
طنز
 
 
تازه ترین ها
پر بیننده ترین ها
 
 
 
 
 
 
حضور عربستان سعودی در کنفرانس ناتو
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۲۳ بهمن ۱۳۹۴
روزهای دهم و یازدهم فوریه 2016 کنفرانس دو روزه پیمان نظامی آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل برگزار شد. یکی از پرونده های مهم این کنفرانس تصمیم گیری در باره تمایل عربستان سعودی برای اعزام نیروهای زمینی به سوریه بود. در بروکسل، امیر محمد بن سلمان فرزند  پادشاه عربستان، معاون ولیعهد و وزیر دفاع این کشور با جنز استولنبرگ، دبیر کل پیمان نظامی ناتو ملاقات کرد. در این ملاقات چند  ژنرال سعودی امیر محمد را همراهی می کردند. ژنرال هایی که سینه هایشان پوشیده  از مدال های نظامی بود.
آخرین بروز رسانی ( ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
رقابت کودکانه و خطرناک نیروهای دریایی سپاه و ارتش در خلیج فارس
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۲ بهمن ۱۳۹۴
رهبران کنونی ایران با امور نظامی بیگانه هستند و به همین دلیل فرماندهان و افراد نیرو های مسلح می توانند به سادگی آنان را فریب دهند. شماری فرماندهان  پاسدار و نظامی که درجات خود را مدیون جنگ هشت ساله ایران و عراق می باشند حتی از آموزش های پایه بی بهره اند. اغلب این افراد به علوم و فنون جدید آگاه نیستند و ناچار برای نشان دادن شایستگی خود به سران رژیم، و برخوردار شدن از امتیازات مادی و معنوی گاه دست به کار های بس کودکانه می زنند. این برخورد های ناپخته می تواند روزی امنیت ملی ایران را به خطر اندازد.


آخرین بروز رسانی ( ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
یمن، جنگی که قرار بود ده روز بطول انجامد
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۱۲ بهمن ۱۳۹۴
یک سال از حملات ائتلاف ده کشور عربی به پشتیبانی آمریکا و سکوت اروپاییان به رهبری عربستان سعودی زیر نام عملیات توفان قاطعیت می گذرد. دستاورد های آشکار این جنگ نا برابر از یک سو برای یمن؛ کشته و زخمی شدن بیش از شش هزار یمنی که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند، نابودی ساختار های کشور یمن، تخریب 608 مدرسه، ویرانی 254 مدرسه، از تحصیل بازماندن سی و چهار درصد کل دانش آموان یمنی، آوارگی میلیون ها تن، قحطی و بیماری همه جانبه در این کشور و فرار سه هزار جنایتکار القاعده از زندان های یمن می باشد.

آخرین بروز رسانی ( ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
فقط به خاطر برجام !
نویسنده اسماعیل هوشیار، فعال سیاسی   
۱۰ بهمن ۱۳۹۴
برای برجام ، به خاطر برجام، فقط به نام برجام، همه چیز معنی میگیرد . فاز اجرایی برجام قرار نبود از سنگال یا سنگاپور شروع شود از همین اروپا شروع میشود . برجام توافقی است بین غرب  و سیستم ولایت فقیه.این توافق هیچ ربطی به مردم کره زمین و انواع پیوندهای فرهنگی ندارد. هرچه که هست در بالا و بین دولتهاست. این ارگاسم سیاسی زورکی به همه کسانی که درکنار مردم نیستند مبارک است. 

 
ادامه مطلب ...
هم دیکتاتوری و هم بی صاحب!
نویسنده رامین کامران، پژوهشگر دانشگاه سوربن   
۱۰ بهمن ۱۳۹۴
خبرهایی که همۀ ما همه روزه در رسانه ها، بخصوص رسانه های مخالف یا مخالف نمای خارج، میخوانیم، بسا اوقات نشان از نوعی بی صاحب ماندن کشور ایران دارد، هر کس از هر گوشه اش چیزی میدزدد و البته هیچکس هم جوابگو نیست، آثار باستانیش به حال خود رها شده و در معرض تخریب قرار دارد و دولت هم اعتنایی ندارد، محیط زیستش که سپرده شده به دست حوادث و هر کس هر چه خواست میکند، روزگار مردمش هم که این است که هست.
ادامه مطلب ...
نامه سرگشاده شصت و یک نماینده پارلمان فرانسه در باره سفر شیخ حسن روحانی به پاریس
نویسنده فرهنگ ایران   
۰۸ بهمن ۱۳۹۴
برگردان از تارنمای فرهنگ ایران
آقای رئیس جمهور
شما در پاریس رئیس جمهوراسلامی ایران آقای حسن روحانی را به حضور می پذیرید. این یک انتخاب دیپلوماتیک است که در مورد آن هر یک از ما می تواند نظر خود را داشته باشد.
نمایندگان پارلمان فرانسه از اکثریت و گروه های اپوزیسیون؛ ما مایل هستیم دستکم توجه شما را روی آمار نا امید  کننده  رژیم ملا ها در زمینه رعایت حقوق بشرجلب کنیم.
حکومت مذهبی ایران یکی از رژیم های نابود کننده آزادی در این سیاره می باشد. « ادامه بیشترین اعدام ها  به نسبت جمعیت در مقایسه با همه کشورهای دیگر جهان »،همانطور که احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در باره مسئله حقوق بشر ایران در گزارش خود نوشته است.

 

آخرین بروز رسانی ( ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
سفر روحانی به پاریس وسرنوشت مجاهدین خلق
نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی   
۰۵ بهمن ۱۳۹۴
فرانسه دیگر کشور حقوق بشر نیست. فرانسه کشوری است که بیشترین محکومیت در عدم اجرای قوانین حقوق بشررا از سوی پارلمان اروپا مستقر در شهر استراسبورگ دریافت داشته و در این راستا پس از ترکیه مقام دوم را در اروپا دارا می باشد.این سخنان وکیل سرشناس فرانسوی اریک دوپون مورتی است که امروز دوشنبه بیست و پنجم ژانویه 2016 در دوکانال تلویزیونی پر بیننده فرانسوی پخش شد.
ادامه مطلب ...
در حاشیه ی عملیات تروریستی اخیرِ داعش
نویسنده علی شاکری زند   
۰۴ بهمن ۱۳۹۴
جمهوری اسلامی ایران نمونه ای بزرگ از یک قدرت تروریست و زاییده ی تروریسم*
در تاریخ دهم دیماه 1356، یعنی دو ماه پس از آنچه به حادثه ی کاروانسرا سنگی معروف [1]
شد، جیمی کارتر که از خاور دور باز می گشت برای سفر رسمی کوتاهی مهمان پادشاه ایران بود. شاه که می دانست هدف از این سفر تشویق او به تغییر سیاست داخلی در جهت رعایت حقوق بشر است از این دیدار سخت متوحش بود.
آخرین بروز رسانی ( ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
ملی مذهبی ولی به نوبت
نویسنده حسن بهگر، تحلیلگر سیاسی   
۳۰ دي ۱۳۹۴
این روزها نامه ای (1) از رهبر نهضت ملی ایران دکتر مصدق (که در حقیقت رسید یک کتاب است) توسط اکبر هاشمی رفسنجانی در رسانه های جمهوری اسلامی مطرح شده که اظهارنظرهای ضد و نقیضی را همراه داشته است .
داستان از این قرار است که خمینی دیگر آبرو و اعتباری ندارد که کسی خودش را منتسب به او کند وگرنه رفسنجانی می توانست دوباره مثل ابوهریره از قول امامش حدیث جعل کند، قصه ببافد و رهبر بتراشد .
ادامه مطلب ...
«انتخابات» آینده و دوزیست های سیاسی
نویسنده دکتر پرویز داورپناه   
۱۱ دي ۱۳۹۴
اگر مدیر مسئول و سردبیر سایت «سکولاریسم نو» می دانست که آقای کورش زعیم، بعد از آن گفت و گوی  بلندی که سالها پیش با او انجام داد و بقول معروف "او را به خاص و عام معرفی کرد" و باز بعد از گفت و گوی دیگری با وی که در آن نوشت: «می خواهم بگويم که توجه نيروهای معتقد به سکولار دموکراسی در خارج از کشور به شما، بعنوان يکی از شخصيت های باورمند به جدائی مذهب از حکومت، اغلب موجب شده تا مورد حملهء عده ای که خود را عضو جبهه می دانند، و با برخی از شخصيت های رهبری جبهه هم ارتباط دارند،[چه گناه بزرگی!] واقع شوید.
آخرین بروز رسانی ( ۱۱ دي ۱۳۹۴ )
ادامه مطلب ...
<< شروع < قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعد > آخر >>

 
 

دریافت آگاهی نامه

نشانی ایمیل شما:  
دریافت آگاهی نامه بیرون رفتن
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتشارات فرهنگ ایران
انتشارات فرهنگ ایران
گاهنامه فرهنگی
گاهنامه فرهنگی
گروه فرهنگ ایران
FaceBookFarhangiran
شاهنامه فردوسی
shahnameh
پرچم های ایران
shahtahmasb-safavid.jpg
پوشاک زنان ایرانی
جنگ ابزار های ارتش ایران
RSS های فرهنگ ایران
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Untitled Document
                              

Copyright © 2004, All rights reserved. Created by The Iranian cultural foundation
E-mail: webmaster[at]farhangiran.com